Ako najvýhodnejšie prenajať nehnuteľnosť

Premýšľate o prenájme vášho bytu alebo rodinného domu? V takom prípade ste na správnom mieste. Poradíme vám, ako nehnuteľnosť prenajať čo najlepšie. Pripravili sme pre vás stručného sprievodcu po jednotlivých krokoch celého procesu hľadania ideálneho nájomníka.

Fotenie nehnuteľnosti pred prenajímaním   

Najskôr musíte nehnuteľnosť nafotiť. Dajte si záležať na vytvorených snímkach, aby boli skutočne reprezentatívne. Kvalitné fotografie zvýšia záujem o váš byt či dom a umožnia ho prenajať za lepšiu cenu. Prečítajte si, ako vytvoriť pútavé fotky pomocou pravidiel profesionálnej prípravy pred a počas fotenia interiéru nehnuteľnosti (home staging). 

Zadanie inzerátu na prenájom 

Hotové fotografie sa stanú dôležitou súčasťou inzerátu. Pri jeho písaní myslite predovšetkým na to, čo záujemcov o prenájom potrebuje vedieť a ako mu to oznámiť čo najpútavejšou formou. Nezabudnite na rozdiely medzi inzerátmi na prenájom bytu a rodinného domu, ani na základné pravidlo o uvádzaní pravdivých informácií. 

Výber nájomníka 

Potom prichádza na rad možno najzložitejšia úloha – vybrať najvhodnejšieho nájomníka. Okrem prehliadky nehnuteľnosti vás pred tým čaká komunikácia so záujemcami. K tomu využite niekoľko našich špeciálnych nástrojov ako je Komunikačná platforma pre majiteľov nehnuteľností, Kalendár prehliadok či účet Premium. 

Nájomná zmluva 

Zásadným dokumentom pri prenájme nehnuteľnosti je nájomná zmluva. Poradíme vám, čo musí obsahovať nájomná zmluva a čo by mal obsahovať odovzdávací protokol k prenajímanej nehnuteľnosti. 

Platby nájomného a kontroly 

Podpísanou zmluvou to však nekončí. Práve naopak, začína - a tým nemyslíme len platby nájomného. Hodí sa vám vedieť na ako dlho a ako často je možné vstupovať do prenajímaného bytu či domu a ako by vlastne mal fungovať vzťah medzi prenajímateľom a nájomníkom. 

Možno by vás zaujímalo tiež