Ako nafotiť nehnuteľnosť pred predajom?

Posledný krok, ktorý vám zostáva pred zverejnením inzerátu, je nafotenie nehnuteľnosti. Je to jedna z najdôležitejších vecí pred samotným predajom. Dobré fotografie okamžite zdvihnú záujem o vašu nehnuteľnosť a tým aj jej cenu. Poradíme vám, ako na ne.

Ako-nafotit-nehnutelnost
5 vecí, na ktoré by ste nemali zabudnúť pri fotení nehnuteľnosti 

Všetci záujemcovia dnes vyberajú svoju budúcu nehnuteľnosť na základe fotografií. Či chcete, alebo nie, fotky tvoria jeden z najdôležitejších nástrojov pre prvotné upútanie záujemcov. Ak budú vaše fotografie lepšie ako zábery podobných nehnuteľností z ponuky, máte vyhrané. 

Profesionálne nafotenie nehnuteľnosti 

Profesionálnej príprave a foteniu interiéru nehnuteľnosti pred predajom sa hovorí home staging. Skúsený fotograf vie, z akého uhla každú miestnosť odfotiť, má profesionálne vybavenie a fotografie vám následne ešte upraví v grafickom programe tak, aby vyzerali perfektne. 

Ak sa rozhodnete nafotiť si nehnuteľnosť sami, máme pre vás 5 tipov, ktoré vám pomôžu urobiť správnu fotogalérii. 

Upracte 

Nehnuteľnosť musí byť perfektne uprataná. Nikde by sa nemali povaľovať vaše osobné veci a žiadne zbytočnosti. Snažte sa, aby nehnuteľnosť vyzerala ako hotelová izba. Naopak skúste navodiť domácu atmosféru čerstvou kvetinou vo váze na jedálenskom stole atď. 

Vyfoťte všetky miestnosti 

Tri fotografie naozaj nestačia. Záujemcovia o nehnuteľnosť si radi prezerajú a chcú poznať čo najviac detailov o bytu či rodinnom dome ešte pred tým, než prejavia záujem o prehliadku. Tým, že vyfotíte všetky miestnosti, predídete zbytočným návštevám a ušetríte svoj čas. 

Top fotografie nehnuteľnosti 

Vyberte jednu top fotografiu, ktorá bude plniť úlohu úvodného záberu inzerátu. Položte si otázku: Čo je top na mojej nehnuteľnosti? Je to nová fasáda, priestranná obývacia izba alebo práve zrekonštruovaná kúpeľňa? Úvodná fotografia rozhoduje o tom, že záujemca klikne práve na váš inzerát. 

Technika fotografovania miestností 

Ako fotiť interiér? Všetky fotografie foťte na šírku. Vyzerá to lepšie. Nikdy nefoťte proti svetlu, ale naopak so svetlom v chrbte. Aj keď je deň, rozsvieťte, čím viac svetla, tým lepšie. Ak máte možnosť, požičajte si digitálnu zrkadlovku. Aj v prípade nevyhovujúcich svetelných podmienok fotí lepšie ako mobilný telefón. 

Pôdorys bytu 

Pridajte k fotografiám pôdorys nehnuteľnosti, prípadne aj súvisiaceho pozemku. Môže sa to zdať ako maličkosť, ale váš inzerát bude vyzerať profesionálne a záujemca si lepšie predstaví veľkosti jednotlivých miestností. Ideálny stav je, ak bude z pôdorysu zrejmé, ktoré múry sú nosné a ktoré sú priečky. Záujemca môže hneď začať plánovať aj prípadnú rekonštrukciu. 

Možno by vás zaujímalo tiež