Sprievodca úspešným predajom nehnuteľnosti

Predať nehnuteľnosť nie je tak zložité, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Online si dnes kúpite dovolenku, objednáte taxi alebo založíte účet v banke, tak prečo nepredáte aj nehnuteľnosť? Ak premýšľate o predaji vášho bytu či rodinného domu, bude sa vám hodiť náš jednoduchý sprievodca predajom nehnuteľnosť bez realitky.

Spočítajte si, koľko ušetríte predajom nehnuteľnosti na Bezrealitky.

U nás neplatíte províziu. Celým procesom predaja vás prevedieme a pomôžeme vám zariadiť jednotlivé náležitosti.

Cena nehnuteľnosti:

0 €
700.000 €

Priemerná provízia realitnej kancelárii:

4 %

Pri tomto nastavení môžete ušetriť:

134 000

Kupujte a predávajte nehnuteľnosti múdro a bez provízie.

Ako predať nehnuteľnosť bez realitky 

Úspešný predaj nehnuteľnosti sa skladá z niekoľkých krokov. Prípravu predaja zahájite odhadom ceny nehnuteľnosti, jej nafotením a zabezpečením energetického certifikátu. Cena, fotografie a výstižný popis vytvorí základ predajného inzerátu, na ktorý budú odpovedať záujemcovia o kúpu. Poradíme vám nielen to, ako z nich vybrať ideálneho kupca, ale aj spôsob prevedenia prehliadky vášho domu alebo bytu. 

S vybraným kupcom musíte najprv uzavrieť zmluvu o budúcej kúpnej zmluve. Až potom nasledujú ďalšie body prevodu nehnuteľnosti zahŕňajúce podpis kúpnej zmluvy, zápis na kataster nehnuteľností a prevod financií. Až budete mať túto časť predaja nehnuteľnosti zdarne za sebou, môžete byt (rodinný dom) odovzdať novému majiteľovi. Ukážeme vám ako na odovzdanie, kto platí daň za prevod nehnuteľnosti aj celý proces presunu zmluvy na odber energií na nového majiteľa. 

Možno by vás zaujímalo tiež