Sprievodca úspešnou kúpou nehnuteľnosti

Kúpiť nehnuteľnosť nie je tak náročný proces, ako možno zo začiatku vyzerá. A realizovať ho môžete dokonca aj online. Ak máte záujem o kúpu bytu alebo rodinného domu vlastnými silami, využite nášho jednoduchého sprievodcu, ako kúpiť nehnuteľnosť bez realitky.

Ako kúpiť nehnuteľnosť bez realitky 

Úspešná kúpa nehnuteľnosti sa skladá z niekoľkých krokov. Najprv si overte, kto je skutočným vlastníkom domu či bytu, ktorý ste si vyhliadli. Poradíme vám, ako využiť obchodný register a kataster nehnuteľností, čo vyčítať zo stavebného povolenia a po čom pátrať na internete. 

Ďalší dôležitý bod nákupného procesu predstavuje prehliadka nehnuteľnosti. Pozrite sa, ako by mala prebiehať, na čo sa počas nej pýtať a ako objektívne dom (byt) ohodnotiť. Až si vyberiete bývanie vašich snov, príde pravdepodobne vhodná chvíľa na vybavenie hypotéky. Orientujete sa v problematike bonity, fixácie či refinancovaní? 

Podrobne sa venujeme aj odovzdaniu nehnuteľnosti (zmene jej majiteľa). Táto operácia zahŕňa napríklad odovzdávací protokol, zápis do katastra nehnuteľností či platbu dane. Ukážeme vám tiež, ako postupovať pri zmene dodávateľa plynu či elektriny po kúpe nehnuteľnosti. S akýmikoľvek ďalšími otázkami sa neváhajte obrátiť na e-mail info@bezrealitky.sk, radi vám pomôžeme. 

Možno by vás zaujímalo tiež