Sprievodca pre nájomníka behom hľadania prenájmu

Na Bezrealitky si určite vyberiete z pestrej ponuky bytov či rodinných domov na prenájom. Čo však urobiť pre to, aby si majiteľ nehnuteľnosti vybral za nájomníka práve vás? Máme pre vás pár rád, ktoré vám pomôžu uspieť pri hľadaní vysnívaného bývania.

Hľadanie inzerátov prenájmov 

Dopyt po nájomnom bývaní prevyšuje ponuku, preto každá maličkosť  hrá dôležitú úlohu. Týka sa to hneď prvého kontaktu s majiteľom nehnuteľnosti, ktorá vás zaujala v inzercii. Pozrite sa, ako si správne vyplniť profil na svojom účte na Moje Bezrealitky, ako s ním pracovať a na čo nezabudnúť v prvom kontaktovaní majiteľa. Výsledok? V pomyselnej súťaži sa dostanete pred ostatných záujemcov a zvýši sa tak vaša šanca zúčastniť sa prehliadky nehnuteľnosti. 

Komunikačná platforma pre nájomníka 

Ďalší užitočný nástroj pri hľadaní prenájmu na Bezrealitky predstavuje Komunikačná platforma. Prečítajte si, ako funguje a prečo vám umožní čo najlepšie osloviť prenajímateľa. Jej výhody oceníte spoločne s osobným účtom a s funkciami ako „Strážny pes“ alebo preverenie bezdlžnosti. Organizáciu prehliadok uľahčuje plánovač „Kalendár“. 

Prehliadka bytu/domu k prenájmu 

Čo robiť na prehliadke nehnuteľnosti, aby ste jej majiteľa presvedčili, že práve vy ste ten ideálny nájomník? Poradíme vám, ako sa správať, na čo sa pýtať a o čom sa ešte ubezpečiť. Rozhodne stojí za to vedieť, aká vysoká je vratná kaucia, či zahŕňa výška nájmu poplatok za upratovanie domu alebo či sú možné čiastočné úpravy v byte ako vymaľovanie, zavesenie poličiek atď. 

Pred podpisom nájomnej zmluvy 

Celý proces zabezpečenia prenájmu zakončuje podpis nájomnej zmluvy a odovzdávacieho protokolu. Pred tým sa však spýtajte na pár vecí a potvrďte si, že je všetko skutočne v poriadku. V našom sprievodcovi sa dozviete, na čo sa pýtať, čo nesmie chýbať v nájomnej zmluve a na čo slúži odovzdávací protokol. 

Možno by vás zaujímalo tiež